Malonty opět hýbou pořadím

Aktualita 08 (18.05. 2019)

Malonty opět hýbou pořadím

 

Legendární rychlostní zkouška českokrumlovské soutěže, která budí respekt nejen svou délkou, již několikrát v historii rozhodovala o výsledcích jihočeského podniku. Její letošní první průjezd sice nic na čele nezměnil, když jí v nejrychlejším čase zajel tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký, ale přesto pořadím na špici závodu zahýbal. Průběžně druhý Václav Pech zajel na Malontech až pátý čas, ztratil 25,4 sekundy a propadl se v celkovém pořadí na třetí místo. O příčku výše se tak posunul Filip Mareš.

 

Malonty opět hýbou pořadím (foto: Jan Marek)

 

Rychlostní zkouška byla zrušena kvůli havárii startovního čísla 30, ostatní posádky obdrží náhradní čas.

 

Třetím dnešním měřeným úsekem byl Rožmberk. Žádným překvapením nebyl nejrychlejší čas Jana Kopeckého, který dokazuje, že nová Fabia R5 bude opět velice povedeným sportovním náčiním. Druhý nejrychlejší čas zajel Miroslav Jakeš a opět přeskočil v pořadí Jana Černého. Znovu až pátý nejrychlejší čas zajel Václav Pech. Průběžné pořadí na medailových postech se ale nezměnilo.

 

I dnes pokračuje v rámci 47. Rallye Český Krumlov soutěž historických automobilů. Po první sobotní rychlostní zkoušce, kterou vyhrál Vlastimil Neumann s Fordem Escort RS Cosworth, se v průběžném pořadí nic nezměnilo.

 

Informace z RZ 10 – Malonty 1
#26 - Smékal / Vybíral – byl mimo trať
#30 – Kornhefr / Triner – havárie v RZ 10

 

Dalibor Benych
tiskové středisko
47. Rallye Český Krumlov 2019


www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 

Partneři:
.......................................................

 


 

 

Média:
.......................................................

 

 

Partnerská města:
.......................................................