Kopecký zaslouženě vítězí v Krumlově!

Aktualita 16 (20.05. 2017)

Kopecký zaslouženě vítězí v Krumlově!

 

Poslední dvojice rychlostních zkoušek již nezměnila nic na tom, že absolutním vítězem 45. Rallye Český Krumlov 2017 se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler. Jejich Škoda Fabia R5 si vybudovala skoro dvou minutový náskok před druhým v pořadí Václavem Pechem, kterého navigoval Petr Uhel. Po havárii na úvodním podniku šampionátu, na Valašské Rally, si v Krumlově dojel pro třetí místo Miroslav Jakeš navigovaný Marcelou Ehlovou. Zopakoval tak loňské rovněž třetí místo na jihočeské soutěži.

 


Trojice nejúspěšnějších posádek letošního ročníku (foto: Dalibor Benych)

 

Nejrychlejšími v kategorii produkčních vozidel se stali Martin Březík s Markem Omelkou. Za nimi dojeli Martin Šikl s Petrem Vilímkem a třetí místo v cíli patří Jaroslavu Pešlovi s Romanem Peškem. Ti přišli o stříbrnou příčku až v závěrečné rychlostní zkoušce a ztráta na předchozího byla pouhých 1,2 vteřiny. Všechny tři posádky startovaly na Mitsubishi Lancer EVO IX.


Vítězem kategorie aut s jednou poháněnou nápravou se stal Filip Mareš s Peugeotem 208 R2. Druzí dorazili do cíle Rakušané Simon Wagner a Gerald Winter startující na stejném voze. Bronzovou příčku obsadili Patrik Rujbr s Veronikou Římalovou na Renaultu Clio R3T. Velkou smůlu měl Václav Dunovský, který se kvůli technické závadě vytratil po předposledním měřeném úseku z průběžně druhé příčky.


V Poháru pořadatele byli nejrychlejší Adam Čepela s Romanem Čepelou na Fordu Puma. Druzí pak dorazili Josef a Jaroslav Urbanovi a třetí místo obsadili Martin Kdér a Radek Sladkovský. Obě posádky jely se Škodou 130 LR.


Absolutní pořadí:
1. Kopecký / Dresler 1:33:09,3 2. Pech / Uhel +1:42,4
3. Jakeš / Ehlová +2:21,4
4. Černý / Černohorský +2:42,6
5. Štajf / Rajnoha +3:14,4
6. Dohnal / Ernst +3:23,1
7. Szeja / Szeja +3:28,3
8. Tarabus / Machů +4:22,7
9. Vlček / Žáková +4:58,5
10. Březík / Omelka +9:14,4
 

 

Dalibor BENYCH
tiskové středisko
45. Rallye Český Krumlov 2017


www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 

Partneři:
.......................................................

 


 

 

Média:
.......................................................

 

 

Partnerská města:
.......................................................