Tiskové informace - ČK motorsport

Tiskové informace - ČK motorsport
06.02.2018

The Winter Trial 2018: Col de Svatý Jan ovládla modrá alpinka

 

Dlouholetá spolupráce ČK motorsportu s nizozemskými organizátory z Classic Events opět zavedla na jih Čech účastníky prestižní dálkové rallye veteránů The Winter Trial. Více než 70 strojů přijelo na začátku února do příhraničního regionu v rámci 2 300 kilometrů dlouhé trasy vedoucí přes Německo, Českou republiku, Rakousko a Slovinsko.

 

Britská posádka Drexel Gillespie a Mark I'Anson s Volvem 122S (foto: Dalibor Benych)


Atraktivním místem pro sledování průjezdu soutěžních speciálů byla rychlostní zkouška Col de Svatý Jan, kterou ČK motorsport zajišťoval ve spolupráci s týmem pořadatelů z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov. Nejrychlejší posádkou byli Nizozemci Yelmer Buurman a Nathalie van der Lof s Renaultem Alpine A 110. Čeští fanoušci tak mohli po téměř půlstoletí s nostalgií zavzpomínat na modrou „alpinku“, kterou v 70. letech vodil na domácích tratích Vladimír Hubáček. Jen škoda, že očekávaná sněhová pokrývka na trati chyběla…

 

Nizozemský soutěžák René Kuipers navigovaný Willemem van Leeuwenem na Porsche 911
(foto: Dalibor Benych)

 

Kromě Svatého Janu nad Malší zavítalo pestré pole účastníků v neděli odpoledne také na náměstí v Kaplici, kde byla před Kavárnou Pod věží připravena tajná průjezdní kontrola. Bohužel diváci se tam nedočkali jediné české posádky – Karla Macha s Honzou Bláhou zradil u vltavského jezu v Herbertově motor jejich Škody 130 RS.


Po noční pauze v Českých Budějovicích zamířily posádky na test pravidelnosti mezi Soběnovem a Benešovem nad Černou. Dopoledne potom vozy, už včetně opravené týmové „eresy“, opustily naše území v Českých Velenicích, aby v areálu výcvikového areálu řidičů v rakouském Gmündu absolvovaly další měřenou zkoušku, na níž se ČK motorsport rovněž organizačně podílel.


Velkou fotogalerii z The Winter Trialu 2018 naleznete zde.


Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Dalibor Benych

 


 

Tiskové informace - ČK motorsport
29.01.2018

Zimní dálková rallye veteránů opět zavítá do České republiky

 

Zimní dobrodružství veteránů na čtyřech kolech s názvem The Winter Trial zavítá stejně jako před rokem do České republiky. Jedinou tuzemskou posádkou na startu osmnáctého ročníku této dálkové rallye budou Karel Mach a Jan Bláha se Škodou 130 RS. Jihočeská dvojice může zužitkovat bohaté zkušenosti, které v minulých letech získala ze svých šesti účastí na slavné Rallye Monte-Carlo Historique.

 

The Winter Trial 2017 na kaplickém náměstí (foto: Petr Skřivánek)


Soutěž organizovaná ostříleným nizozemským týmem zavítá na jih Čech díky mnohaleté spolupráci s promotérem a spolupořadatelem Rallye Český Krumlov, agenturou ČK motorsport. Do Winter Trialu 2018 je přihlášeno 72 posádek z osmi evropských zemí. Stroje vyrobené v 60. a 70. letech minulého století jsou rozděleny do kategorií Trial (35) a Challenge (37).

 

Průjezd Jihočeským krajem je na programu hned v úvodu podniku. Rallye odstartuje v neděli 4. února ráno u sídla společnosti BMW v německém Mnichově a první etapu posádky zakončí u českobudějovického Clarion Congress Hotelu. V dalších dnech budou účastníci pokračovat do Rakouska a Slovinska. Po zdolání náročné trati dlouhé zhruba 2 300 kilometrů je cílovou destinací v pátek 8. února rakouský Sankt Wolfgang.

 

„Největším tahákem pro české fanoušky je měřený test ve Svatém Janu nad Malší, který odstartuje v neděli kolem 17. hodiny u tamního obecního úřadu. Posádky čeká uzavřená trať rychlostní zkoušky známé z českokrumlovské rallye včetně atraktivního průjezdu hospodářským areálem,“ přiblížil trasu Winter Trialu Pavel Kacerovský z ČK motorsportu.

 

Jedinou českou posádkou na startu budou Karel Mach a Jan Bláha se Škodou 130 RS
(foto: Pavel Kacerovský)

 

Během nedělního odpoledne projedou účastníci také například Vyšším Brodem, Dolním Dvořištěm, částí legendární rychlostní zkoušky Malonty nebo kaplickým náměstím. Pondělní etapa je zavede z Českých Budějovic do Soběnova, Benešova nad Černou, Nových Hradů a Českých Velenic.


Soutěž se koná jako rallye pravidelnosti a jejím principem je co nejpřesnější dodržování rychlostního průměru při respektování veškerých předpisů. Kromě krátkodobé uzavírky ve Svatém Janu nevyžaduje žádné dopravní omezení.


Kompletní seznam přihlášených a více informací o Winter Trialu 2018 naleznete na internetových stránkách www.thewintertrial.nl.


Text a foto: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Petr Skřivánek

 

Partneři:
.......................................................

 


 

 

Média:
.......................................................

 

 

Partnerská města:
.......................................................