Regional Rallye Cup

 

Die 48. Rallye Český Krumlov verschoben

 

Die Coronavirus-Verbreitung und alle zusammenhängenden Maßnahmen betreffen auch die Vorbereitungen der Rallye Český Krumlov. Unter Berücksichtigung der Äußerungen der Regierungsvertreter ist es schon jetzt sicher, dass es wegen der Beschränkung der Teilnahme der Öffentlichkeit an Massenveranstaltungen, welche in der Tschechischen Republik frühestens im Laufe des Monats Juni  beendet werden sollte, nicht möglich ist, die südböhmische Veranstaltung am 22. und 23. Mai zu organisieren.

 

Foto: rallyservice.cz

 

Die Entscheidung darüber, ob die 48. Rallye Český Krumlov noch in diesem Jahre, oder erst im Frühling des nächsten Jahres stattfindet, werden wir je nach der weiteren Entwicklung der Situation rund um die Coronavirus-Pandemie in Europa und den freien Terminen im angepassten Kalender der SONAX Meisterschaft der Tschechischen Republik in der Rallye.

 

Allen Organisatoren, Partnern, Wettbewerbsteams und Zuschauern wünschen wir feste Gesundheit und wir freuen uns auf Wiedersehen in besseren Zeiten!

 

Das Organisationsteam die 48. Rallye Český Krumlov 2020

 

ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov
ČK motorsport

 

Pavel Kacerovský
48. Rallye Český Krumlov 2020

Tel.: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.cz

www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 


 

RRC vyhrál na Jännerrallye Simon Wagner

 

INOTECH electronic Regional Rallye Cup odstartoval o prvním víkendu roku 2020 u našich jižních sousedů. Do nového přeshraničního poháru se nakonec přihlásilo čtyřicet posádek. Z účasti v 35. Internationale LKW FRIENDS on the road Jännerrallye presented by LT1 se ale na poslední chvíli musel omluvit Jan Talaš.

 

RRC vyhrál na Jännerrallye Simon Wagner (foto: Dalibor Benych)

 

Už od úvodních metrů rychlostních zkoušek bylo jasné, kdo je hlavním favoritem. Simon Wagner držel Škodu Fabia R5 Evo nejen v popředí RRC, po první etapě vedl s luxusním téměř dvouminutovým náskokem celou soutěž. Podmínky na trati se v noci ze soboty na neděli však výrazně změnily a použití asfaltového podvozku se širokými pneumatikami na zasněžených cestách v kopcích nad Freistadtem připravilo Wagnera o jeho dosavadní dominanci.


V samostatně hodnoceném druhém dni rallye skončil mladý Rakušan až na třetím místě, a tak má i přes konečné prvenství po zahajovacím podniku RRC stejně bodů jako domácí Martin Fischerlehner (Mitsubishi Lancer EVO VI). Ten v neděli vyhrál o 5,2 sekundy před dalším hornorakouským soutěžákem Ernstem Hanederem, pilotujícím devátou evoluci lanceru, kterému po Jännerrallye patří průběžná bronzová příčka se ztrátou 10 bodů na vedoucí duo.

 

Kategorie 2WD pro vozy s jednou poháněnou nápravou se stala kořistí rodinné posádky Michaela a Markuse Franzových, která dovezla Volkswagen Golf III Kit Car do cíle na první příčce stylem start – cíl. Pohárové dvoukolky tedy mají před českokrumlovskou soutěží jednoznačného kandidáta na zlato. S větším odstupem budou o medailové příčky bojovat Manuel Kurz nebo Gert Göberndorfer.


Milan Gregor a Vladimír Štindl byli v RRC nejrychlejší českou posádkou (foto: Jaroslav Červ)

 

Na trati Jännerrallye se neztratila ani nepříliš početná skupina českých posádek. Nejvíce se dařilo Jihočechům Milanu Gregorovi s Vladimírem Štindlem, kteří s Mitsubishi Lancer EVO VI obsadili 17. místo absolutně a šesté v Regional Rallye Cupu. Na bodované příčky dosáhli rovněž Jiří Petrášek, Jiří Perník a Aleš Holakovský. Těsně za hodnocenou desítkou 2WD soutěž dokončil Miloš Sekyra.


INOTECH electronic Regional Rallye Cup bude pokračovat ve dnech 22. a 23. května při 48. ročníku Rallye Český Krumlov. Pro vítěze, kteří budou dekorováni pod zámkem v Jelení zahradě, mají pořadatelé připraveny kromě finančních prémií ve výši 5000 euro také věcné ceny. Nejrychlejší posádka absolutní klasifikace a kategorie 2WD získá barel závodního benzinu P1 Racing Fuels.

 

Pavel Kacerovský
48. Rallye Český Krumlov 2020

Tel.: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.cz

www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 


 

Regional Rallye Cup slaví úspěch ještě před startem

 

Jen co se kalendář přehoupne do roku 2020, u našich jižních sousedů odstartuje Regional Rallye Cup. Do přeshraničního poháru, složeného z rakouské Jännerrallye a Rallye Český Krumlov, se přihlásilo 36 posádek. Ty budou bojovat o finanční prémie v celkové výši 5000 euro. Hlavním partnerem mezinárodního seriálu je INOTECH electronic, kaplická firma zabývající se výrobou elektroniky.

 

„Zájem soutěžících nás vzhledem k premiérovému ročníku poháru mile překvapil. Popravdě jsme čekali, že se ho zúčastní kolem deseti posádek. Nakonec dorazil více než trojnásobek přihlášek,“ říká zástupce ředitele českokrumlovské soutěže a majitel společnosti INOTECH electronic Karel Mach.

 

Největší hvězda poháru, rakouská posádka Simon Wagner - Gerald Winter na trati loňského ročníku Jännerrallye
(foto: Dalibor Benych)

 

Spolupráce pořadatelů z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a Rallye Clubu Mühlviertel přitom není žádnou novinkou. „Do Rakouska jezdili naši pořadatelé pomáhat k tratím rychlostních zkoušek už před více než deseti lety. Na společném poháru jsme se však dohodli až s novým týmem organizátorů vedeným předsedou klubu a bývalým soutěžákem Mario Klepatschem,“ dodává další z členů organizačního výboru jihočeského podniku Michal Mikeš.

 

Výhodné podmínky Regional Rallye Cupu přilákaly zejména posádky z Horního Rakouska. Kromě toho, že o účast v Jännerrallye projevilo zájem sedm Čechů, jmenovitě Milan Gregor, Jan Talaš, Jiří Petrášek, Miloš Sekyra, Jiří Perník, Karel Hock a Aleš Holakovský, na tratích 48. Rallye Český Krumlov ve dnech 22. a 23. května bychom měli vidět hned několik zajímavých cizinců včetně čtyř vozů specifikace R5.

 

Největší hvězdou poháru bude českým fanouškům velmi dobře známá dvojice Simon Wagner – Gerald Winter, která představí Škodu Fabia R5 evo. Na jih Čech plánují přijet také Gerald Rigler, Ernst Haneder (oba Ford Fiesta R5), Markus Steinbock (Hyundai i20 R5 NG) či německý matador Hermann Gassner senior (Mitsubishi Lancer Evo X). Seznam přihlášených okořenila rovněž jedna přihláška ze severu Evropy. Se Suzuki Swift Super 1600 bude o vítězství mezi vozy s jednou poháněnou nápravou bojovat švédsko-dánská posádka Daniel Ernstedt – Jeannette Kvick.

 

Pavel Kacerovský
hlavní pořadatel 48. Rallye Český Krumlov 2020

Tel.: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.czkacerovsky@ckmotorsport.cz

www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 


 

48. Rallye Český Krumlov v roce 2020 součástí příhraničního poháru s rakouskou Jännerrallye

 

Regional Rallye Cup - propozice poháru (CZ) / Ausschreibung (DE) / Regulations (EN)

 

Nebýt pauzy v osmdesátých letech minulého století, na jihu Čech se v mohl na jaře roku 2020 uskutečnit 50. ročník Rallye Český Krumlov. Tradiční motoristický podnik si však musí na významné jubileum ještě dva roky počkat. Osmačtyřicáté pokračování oblíbené soutěže konané v rozkvetlé krajině poblíž rakouských hranic se pojede ve dnech 22. a 23. května.


Logo 48. Rallye Český Krumlov 2020

 

O mezinárodní statut soutěže se v příštím roce postará nejen zařazení podniku do FIA European Rally Trophy. Pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu si v minulých dnech plácli s Rallye Clubem Mühlviertel z Horního Rakouska a společně uspořádají Regional Rallye Cup (RRC).


Premiérovou soutěží poháru bude ve dnech 3. až 5. ledna 35. Internationale LKW   FRIENDS on the road Jännerrallye presented by LT1, která byla v minulosti součástí českého šampionátu nebo prestižního seriálu mistrovství Evropy. RRC bude pokračovat v květnu při 48. Rallye Český Krumlov, vítězové si tedy užijí ovace publika při slavnostním vyhlášení na rampě pod krumlovským zámkem. Body bude možné získat za každou odjetou etapu, bonusové ohodnocení posádky získají na základě konečného umístění v jednotlivé rallye.


Regional Rallye Cup - 48. Rallye Český Krumlov spolu s 35. Internationale Jännerrallye 2020 (foto: rallyservice.cz)

 

Hlavním cílem propojení obou příhraničních podniků je zvýšení zájmu o Jännerrallye a Rallye Český Krumlov u posádek a fanoušků automobilových soutěží v Rakousku i České republice. Za sdružený přihlašovací vklad 1000 euro dostanou účastníci startovné do obou soutěží, v ceně budou mít pojištění, servisní plochu 80 m2 včetně přípojky k elektřině, mediální propagaci a značkové oblečení. Největším lákadlem ale jsou peněžní odměny v celkové výši 5000 euro, poháry a další věcné ceny.


Více informací o Regional Rallye Cupu najdete v propozicích poháru nebo na webu www.rallyekrumlov.cz.

 

Pavel Kacerovský
48. Rallye Český Krumlov 2020

Tel.: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.cz

 


 

Die 48. Rallye Český Krumlov wird im Jahre 2020 ein Bestandteil des Grenzpokals mit der österreichischen Jännerrallye sein

 

Regional Rallye Cup - propozice poháru (CZ) / Ausschreibung (DE) / Regulations (EN)

 

Wenn es in den achtziger Jahren des vergangenen Jahrhunderts keine Pause gegeben hätte, könnte im Frühling des Jahres 2020 im Süden von Böhmen die 50. Rallye Český Krumlov veranstaltet werden. Die traditionelle Motorsportveranstaltung muss jedoch auf das bedeutende Jubiläum noch zwei Jahre warten. Die achtundvierzigste Fortsetzung des beliebten Wettbewerbs, welcher in der aufgeblühten Landschaft in der Nähe der österreichischen Grenze stattfindet, wird am 22. und 23. Mai gefahren.


Logo 48. Rallye Český Krumlov 2020

 

Für den internationalen Status des Wettbewerbs sorgt im nächsten Jahre nicht nur die Einordnung der Veranstaltung in die FIA European Rally Trophy. Die Veranstalter aus dem Zentralen Automobilclub (ÚAMK) Rallye Český Krumlov und ČK Motorsport haben das mit dem Rallye Club Mühlviertel aus Oberösterreich mit Handschlag besiegelt, und sie werden den Regional Rallye Cup (RRC) gemeinsam veranstalten.

 

Der Premierenwettbewerb des Cups ist in den Tagen ab 3. bis 5. Januar die 35. Internationale LKW   FRIENDS on the road Jännerrallye presented by LT1, welche in der Vergangenheit ein Bestandteil des tschechischen Championats oder der Prestigeserie der Europameisterschaft war. Der RRC wird im Mai bei der 48. Rallye Český Krumlov fortsetzen, die Sieger werden also den Applaus des Publikums bei der feierlichen Siegerehrung auf der Rampe unter dem Krumauer Schloss genießen. Die Punkte kann man für jede absolvierte Etappe gewinnen, die Bonusbewertung gewinnen die Besatzungen auf Grund der Endplatzierung in der einzelnen Rallye.

 

Die 48. Rallye Český Krumlov wird im Jahre 2020 ein Bestandteil des Grenzpokals mit der österreichischen Jännerrallye sein
(foto: rallyservice.cz)

 

Das Hauptziel der Verbindung der beiden Grenzveranstaltungen ist die Erhöhung des Interesses für die Jännerrallye und die Rallye Český Krumlov bei Besatzungen und Fans der Automobilwettbewerbe in Österreich sowie in der Tschechischen Republik. Mit der verbundenen Anlage für die Anmeldung in der Höhe von 1000 EUR bezahlen die Teilnehmer das Startgeld für beide Wettbewerbe, im Preis haben sie die Versicherung, die Servicefläche von 80 m2 einschließlich des Stromanschlusses, mediale Werbung und die Markenkleidung. Das größte Lockmittel sind jedoch die Geldpreise in der Gesamthöhe von 5000 EUR, Pokale und weitere Sachpreise.


Mehrere Informationen über den Regional Rallye Cup finden Sie in Propositionen des Cups auf Webseiten www.rallyekrumlov.cz.

 

Pavel Kacerovský
48. Rallye Český Krumlov 2020

Tel.: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.cz


www.rallyekrumlov.cz

www.ckmotorsport.cz

 

 

Partneři:
.......................................................

 


 

 

Média:
.......................................................

 

 

Partnerská města:
.......................................................