csen

Prolog 48. Rallye Český Krumlov pro Václava Pecha

12. 11. 2021 Dalibor Benych Tiskové informace

Dnes odpoledne odstartovala poslední soutěž letošního SONAX Mistrovství České republiky v rally, 48. Rallye Český Krumlov 2021. Letošního mistra i vicemistra již známe, ale to neznamená, že by na Českokrumlovsku nebylo o co bojovat. Ve hře o bronz v absolutním pořadí šampionátu je ještě čtveřice jezdců. Nejblíže k němu má Jan Černý, ale šanci mají i Miroslav Jakeš, Dominik Stříteský nebo Václav Pech.

Jako první se na Výstavišti v Českých Budějovicích představili účastníci XIII. Rallye Legendy Show. Úderem osmnácté hodiny vyrazily na trať „superspeciálky“ posádky historických automobilů, které odstartovaly v opačném pořadí. Nejrychlejším „historikem“ po úvodním měřeném testu byl Opel Kadett Coupe, řízený Miroslavem Janotou. Tento pilot si zažil horkou chvilku již na odpoledním shakedownu, kdy trefil balík. Dvě vteřiny ztráty si připsal Martin Klepač s Peugeotem 309 Gti a třetí dojel Tomáš Enge na Fordu Escort RS 2000. Ten ztratil na vítězného Janotu více než šest vteřin.

Hned za polem historických automobilů vyrazily na trať soudobé automobily. Necelé tři kilometry dlouhá MOL Rallye Arena na českobudějovickém výstavišti se stala kořistí Václava Pecha a Petra Uhla. Jejich Ford Focus WRC byl o 1,5 sekundy rychlejší než druhá v pořadí Škoda Fabia Rally2 Evo, kterou řídil úřadující mistr Jan Kopecký. Bronzová příčka absolutně se ztrátou 1,9 vteřiny na vedoucího jezdce, patřila Miroslavu Jakešovi na Škodě Fabia R5.

Zítřejší sobotní etapa začne slavnostním startem v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Poté se soutěžící vydají na téměř sedmdesát kilometrů, rozdělených do sedmi rychlostních zkoušek. V harmonogramu soutěže jsou legendární místa Rallye Český Krumlov jako Rožmitál, Rožmberk nebo Ján.