Fotosoutěž

Ředitelství Rallye Český Krumlov vyhlašuje tradiční fotosoutěž na téma

Příprava a průběh 50. Rallye Český Krumlov 2023

Vypsány jsou kategorie PROFI pro držitele novinářských vest a AMATÉR pro fotografy z řad diváků.

Digitální fotografie (rozlišení alespoň 2000 x 1333 pixelů, formát JPEG, maximálně 5 snímků od každého autora) zasílejte na adresu . Termín uzávěrky příjmu soutěžních snímků je 31. 7. 2023.

Pro registraci povedené momentky do fotosoutěže můžete využít také sociální sítě. Vybraný záběr stačí třeba už během konání rallye nahrát veřejně na svůj facebookový nebo instagramový profil a označit ho hashtagem #fotosoutezRCK.

Výsledky fotosoutěže budou zveřejněny na těchto webových stránkách.

Všem přejeme dobré světlo a pohotový prst na spoušti!

Podmínky fotosoutěže

Zaslané fotografie se stávají majetkem pořadatele. Ten je může volně použít v rámci vyhodnocení ročníku 2023 či přípravě a propagaci ročníků následujících.

Ceny

  • Vítěz kategorie PROFI: 500 Kč
  • Vítěz kategorie AMATÉR: 500 Kč

Povedené momentky aneb výsledky loňské fotosoutěže

Českokrumlovská rallye není jenom zápolení soutěžních posádek o desetiny sekund na tratích rychlostních zkoušek. Podél cesty každoročně stojí stovky diváků s foťákem nebo mobilem v ruce, kteří se snaží zachytit pokud možno co nejlepší záběr. Ať už na památku, sociální sítě nebo do nějaké reportážní galerie.

Do tradiční fotosoutěže vyhlášené při příležitosti konání jubilejní 49. ročníku Rallye Český Krumlov se v roce 2022 zapojili jak autoři z řad amatérů, tak akreditovaní fotografové. Aby to bylo spravedlivé, porota složená z členů organizačního výboru jihočeského podniku se rozhodla obě skupiny vyhlásit samostatně.

V kategorii AMATÉR se sešlo celkem 90 soutěžních snímků od čtrnácti fotografů. Cenu za 1. místo získává dynamická fotka Františka Marka, na které je zachyceno Porsche 997 GT3 Petra Nešetřila. Autor snímku získal finanční odměnu 500 Kč.

Porota ze soutěžních snímků vybrala a ocenila ještě další dva. První je fotografie Peugeotu 208 Rally4, ve kterém Jaromír Tarabus ovládl kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou, v nádherné jihočeské přírodě. Tento snímek nahrál a označil hashtagem #fotosoutezRCK na sociální síti Dušan Čupa. Poslední oceněnou fotkou je snímek Petra Novohradského zachycující Škodu Fabia Rally2 evo před setměním. Za tyto snímky si autoři vysloužili propagační předměty Rallye Český Krumlov. V kategorii PROFI, která je určena akreditovaným fotografům, byl vybrán snímek letícího Fordu Escort RS Cosworth. Momentku do fotosoutěže zaslal Jan Šmerda a získal stejně jako loni hlavní cenu 500 Kč.

AMATÉR: 1. místo – František Marek
AMATÉR: oceněná fotografie – Dušan Čupa
AMATÉR: oceněná fotografie – Petr Novohradský
PROFI: 1. místo – Jan Šmerda