csen

INOTECH electronic Regional Rallye Cup 2023

Spolupráce pořadatelů Rallye Český Krumlov a rakouské Jännerrallye pokračuje. Za zvýhodněné sdružené startovné mohou posádky startovat v obou rallye a mají šanci získat prize money ve výši až 4 000 EUR. Výhru v prvním ročníku Regional Rallye Cupu si připsal Simon Wagner.

Premiéra INOTECH electronic Regional Rallye Cupu se stala hitem – s 39 přihláškami na Jännerrallye 2020 se do přeshraničního poháru přihlásila více než polovina jeho startovního pole. Kvůli pandemii a s ní spojenému přesunu Rallye Český Krumlov z května 2020 na listopad 2021 na druhém podniku v České republice startovala jen zhruba polovina registrovaných posádek. Rakušané tehdy měli jasnou převahu: Simon Wagner dokázal i na listopadové krumlovské rallye s vozem Opel Corsa Rally4 předvést pozoruhodnou rychlost, byl jasně nejrychlejším vozem 2WD v celkovém pořadí a před Hermannem Gassnerem (Mitsubishi) a Markusem Stockingerem s mazdou vybojoval prize money RRC. V klasifikaci 2WD zvítězili bratři Michael a Markus Franzové z Waldviertelu s Volkswagenem Golf Kit Car.

Také v roce 2023 bude možné absolvovat obě rallye za společný startovní poplatek 1 250 EUR, respektive 1 500 EUR pro vozy třídy Rally2. V porovnání s individuálními přihláškami to představuje úsporu téměř 30 procent. Opět máte šanci vyhrát finanční odměny – nejrychlejší jezdec v Regional Rallye Cupu získá 2 500 EUR, nejrychlejší jezdec kategorie 2WD dostane 1 500 EUR. Výsledky každého dne jsou v bodovém systému RRC hodnoceny individuálně, takže pokud jeden den odstoupíte, nic není ztraceno. Druhý den můžete odstartovat znovu a stále máte naději na body. Bonusové body se udělují za umístění v celkovém pořadí rallye.

Co se týče rychlostních zkoušek, obě rallye jsou tentokrát umístěny ještě blíže. Nová rychlostní zkouška Windhaag lednové Jännerrallye je od RZ Malonty vzdálena pouhé dva kilometry a v úvodní části má velmi podobné vlastnosti jako některé české testy. Rakouští diváci ani nemusí jezdit do České republiky, aby zažili Rallye Český Krumlov přímo na místě. Příjezd je možný buď přes Leopoldschlag, nebo přes Windhaag, parkování je možné v Hammernu podél Maltschstraße. Odtud je to jen pět minut chůze přes hranice na malontskou erzetu.

Jännerrallye se uskuteční 5. až 7. ledna, Rallye Český Krumlov je v plánu 19. a 20. května. Vítězové RRC budou slavnostně vyhlášeni během slavnostního předávání cen v sobotu večer v Českém Krumlově.

Vklad do INOTECH electronic Regional Rally Cupu 2023 zahrnuje:

  • Startovné do 36. LKW FRIENDS on the road Jännerrallye powered by Wimberger
  • Startovné do 50. Rallye Český Krumlov
  • Pojištění
  • Shakedown
  • Servisní plochu 80 m2
  • Přípojku k elektřině 230V
  • Značkové oblečení a jiné upomínkové předměty od partnerů RRC
  • Dokumenty a označení dle zvláštních ustanovení obou podniků
  • Finanční odměny pro vítězné posádky vypsaných klasifikací RRC

Propozice poháru

Průběžné pořadí po 36. LKW FRIENDS on the road Jännerrallye powered by Wimberger