csen

Václav Pech se vrátil po Super RZ do čela soutěže

13. 11. 2021 Dalibor Benych Tiskové informace

V sobotu 13. listopadu pokračuje 48. Rallye Český Krumlov 2021 zařazená do SONAX Mistrovství ČR v rally. Na programu má celkem sedm měřených úseků o celkové délce téměř sedmdesát kilometrů. Cestou na úvodní rychlostní zkoušku, kterou je Rožmitál, se soutěžní posádky zastavily v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem, kde je čekala startovní rampa. Mezi prvními a druhými průjezdy klasických rychlostních zkoušek absolvovaly posádky Super RZ v MOL Rallye Aréně.

Na prvním průjezdu Rožmitálem byl nejrychlejší Jan Kopecký s Janem Hlouškem na Škodě Fabia Rally2 Evo. Druhému v této rychlostní zkoušce Václavu Pechovi, který startuje s Fordem Focus WRC nadělili 2,7 vteřiny a posunuli se na průběžně vedoucí pozici. Třetí nejrychlejší čas zajeli Jan Černý s Petrem Černohorským. Jejich ztráta na vedoucího činila 6,7 vteřiny a čas z této rychlostní zkoušky jim zajistil posun i na třetí místo průběžně.

V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou hned v úvodu ujel soupeřům Rakušané Simon Wagner a Anne Katharina Stein, kteří vodí Opel Corsa Rally4.

Václav Pech s Petrem Uhlem se po průjezdu MOL Rallye Arénou dostali do čela soutěže

Rychlostní zkouška Rožmberk se letos jede v obráceném směru. Nejrychlejším zde byl opět Jan Kopecký, druhý Jan Černý a „až“ třetí Václav Pech. V průběžném pořadí na čele soutěže se ale nic nezměnilo. Tento měřený úsek byl zastaven po havárii startovního čísla 33, ale po uvolnění trati zkouška pokračovala. Velký souboj probíhá mezi Dominikem Stříteským a Miroslavem Jakešem, kteří si na RZ 2 a 3 neustále mezi sebou prohazují čtvrté a páté místo. Defekt postihl Alberta von Thurn und Taxis a přivodil mu více než minutovou ztrátu v erzetě.

Na čtvrté rychlostní zkoušce Ján zavelel k útoku Václav Pech. Jeho Ford Focus WRC byl o 1,4 vteřiny nejrychlejším vozem startovního pole, ale na posun na vedoucí pozici to nestačilo. Druhému Janu Kopeckému se škodovkou stále patří průběžně vedoucí pozice 48. Rallye Český Krumlov.

Super RZ v MOL Rallye Aréně na českobudějovickém výstavišti ale nakonec pořadí na průběžném čele závodu změnila. Václav Pech tuto ošidnou rychlostní zkoušku vyhrál a posunul se tak do čela. V klidu ale zůstat nemůže, protože hned za sebou má úřadujícího mistra Jana Kopeckého, který na něj ztrácí pouhých 0,2 vteřiny! Průběžně třetí Jan Černý, který za vedoucí dvojicí ztrácí čtrnáct vteřin, zajel až pátý čas. Na městském testu byli rychlejší než Černý jak Dominik Stříteský, tak Adam Březík.

Informace z RZ 2:
#14 Štochl / Klička – byl mimo trať
#12 Tomek / Zeman – zdravotní důvody v RZ 2
#28 Lošťák / Wimmer – technická závada před RZ 2
#32 Ocelka / Chovanec – Technická závada – palivové čerpadlo v RZ 2

Informace z RZ 4:
#49 – Jinderle / Jevický – technická závada v RZ 4

V rámci Autoklubu Mistrovství České republiky v rally historických automobilů jsou na čele Miroslav Janota a Petr Novák, startující s Opel Kadett Coupe. Prozatím druzí, na silné čtyřkolce Ford Escort RS Cosworth, jedou Libor Kotrmon a Jan Krečman. Téměř půlminutovou ztrátu mají na kontě třetí Stanislav Budil s Petrem Vejvodou na BMW 2002 TI. Hned první dnešní rychlostní zkouška Rožmitál byla pro historická auta téměř pohromou, protože čtyři z nich odstoupila pro technické závady.

Miroslav Janota s Petrem Petrem Novákem vévodí kategorii historiků

Informace z RZ 2:
#108 – Petrášek / Král – technická závada po RZ 2
#110 – Hejhal / Hejhal – technická závada – motor po RZ 2
#126 – Maier / Minářík – technická závada – chladič v RZ 2
#109 – Zenkl / Střeska – technická závada – rozdělovač v RZ 2 Informace z RZ 4:
#118 – Blahout / Červený – technická závada v RZ 4