csen

Filip Mareš po Krumlově v čele evropského hodnocení

2. 6. 2022 Dalibor Benych Diváci

Pilot LAURETA AUTO Škoda Teamu Filip Mareš ovládl v rámci hodnocení FIA – Central Rally Trophy 49. Rallye Český Krumlov 2022 a v průběžném hodnocení tohoto šampionátu mu patří vedoucí příčka. Mladoboleslavský jezdec, který startuje se Škodou Fabia Rally2 Evo a naviguje ho Radovan Bucha, zvítězil i v úvodní soutěži FIA – Central Rally Trophy, kterou byla 40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Na čele je tak s maximálním počtem 60 získaných bodů. „Rallye Český Krumlov je pro mě vždy jedním z vrcholů českého mistráku a skoro se mi nechce věřit, že je tento krásný závod za námi! V Krumlově jsem startoval po třech letech a celou soutěž jsem si opravdu užil. I když jsme na vítězství tentokrát zdaleka neměli a ztratili jsme rozhodně víc, než jsme chtěli a doufali, po celý závod jsme drželi stabilně rychlé tempo a z našeho výkonu tak nejsem zklamaný. Vím určitě, že takhle rychle jsem v Krumlově ještě nikdy nejel,“ řekl k českokrumlovské soutěži Filip Mareš. Druhá průběžná příčka v hodnocení této evropské trofeje patří Ondřeji Šimkovi, který startuje s Fordem Fiesta R5. Na průběžné bronzové příčce je Jan Kopecký, který ale na jihočeské soutěži nebodoval do hodnocení tohoto šampionátu a má tak započítaný pouze bodový zisk z prvního závodu.

Filip Mareš s Radovanem Buchou vévodí průběžnému hodnocení FIA – Central Rally Trophy. Foto: Štěpán Šturma

Jaké je průběžné pořadí SONAX Mistrovství ČR v Rally po třetí odjeté soutěži, kterou byla 49. Rallye Český Krumlov 2022? Domácí šampionát má na programu pro letošní rok celkem osm soutěží. Průběžně vedoucí příčka patří Janu Kopeckému a Janu Hlouškovi, kteří se po tratích rychlostních zkoušek prohánějí se Škodou Fabia Rally2 Evo. V Českém Krumlově se Janu Kopeckému navíc podařilo vyrovnat dosavadní rekord v počtu sedmi vítězství, kterého zde dosáhl legendární Roman Kresta. O vítězi jihočeské soutěže se rozhodlo až na poslední rychlostní zkoušce Rožmberk. Jan Kopecký zajel na druhém průjezdu tímto měřeným úsekem nejrychlejší čas, smazal dosavadní ztrátu na soupeře a s náskokem 3,4 sekundy se stal vítězem 49. Rallye Český Krumlov 2022. „Celou sobotu jsme jeli úplně na hraně a ani ty Malonty nešly zajet lépe. Rozhodl jsem se proto zariskovat a na Rožmberk, který je podobný zkouškám na Barumce, jsme na přejezdu výrazně změnili nastavení vozu. Bylo to buď a nebo…,“popsal v komentáři vítěz. Průběžně druhá příčka v hodnocení českého šampionátu patří Filipu Marešovi a Radovanu Buchovi. Posádka Škody Fabia Rally2 Evo po odjetí tří soutěží ztrácí na vítěze 27 bodů. Bronzová průběžná příčka patří Dominiku Stříteskému s Jiřím Hovorkou, kteří závodí se Škodou Fabia R5. Na vítěze ztrácejí 84 bodů, na druhého v pořadí 57 bodů.

Jan Kopecký s Janem Hlouškem jsou na průběžném čele domácího šampionátu. Foto: Štěpán Šturma

Kde je Václav Pech, absolutní vítěz úvodního podniku 40. Kowax Valašské Rally ValMez 2022? Plzeňský pilot, startující s Fordem Focus WRC, je zařazen do Divize 2, což jsou vozy, které mají již více jak osm let prošlou homologaci, s národní homologací nebo vozidla podle národních předpisů. Nemohou tak zasáhnout dle aktuálních sportovních řádů do hodnocení šampionátu a jedou pouze v rámci absolutního pořadí na dané soutěži.