Květen českokrumlovské rallye sluší

24. 3. 2022 Pavel Kacerovský Tiskové informace

Podruhé během nezvykle krátké doby zaburácí v okolí Českého Krumlova motory závodních vozů. Na loňskou soutěž konanou v náhradním podzimním termínu naváže 49. Rallye Český Krumlov v ročním období, se kterým je oblíbená sportovní akce dlouhé roky neodmyslitelně spjata – ve dnech 20. a 21. května 2022.

Zatímco v listopadu se kvůli časnému příchodu tmy jelo výjimečně o víkendu, letos pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu vrátili podnik do osvědčeného formátu se startem během pátečního odpoledne, noční etapou a dlouhou sobotou s vyhlášením vítězů na cílové rampě v kulisách malebného města zapsaného na seznamu UNESCO.

Do itineráře se vešlo šest měřených úseků, diváckým tahákem opět bude test na výstavišti v Českých Budějovicích, kde můžou fanoušci rychlých kol navštívit rovněž přejímky, shakedown a servisní zónu. Nejnáročnější prověrkou posádek bude legendární rychlostní zkouška Malonty, která se svou letošní délkou téměř 28 kilometrů zařadí mezi klenoty soutěžácké sezony. Díky úspěšnému jednání organizačního týmu s obcemi na trase půjde o nejdelší erzetu českokrumlovské rallye od roku 2007.

Václav Pech a Petr Uhel, vítězové netradičního podzimního ročníku českokrumlovské rallye v roce 2021. Foto: Petr Skřivánek

49. Rallye Český Krumlov po krátké pauze zapříčiněné koronavirovou pandemií znovu figuruje v kalendáři mezinárodního seriálu FIA European Rally Trophy, je třetím podnikem SONAX Mistrovství České republiky v rally i národního šampionátu historických vozidel. Pořadatelé plánují vypsat rovněž exhibiční Rallye Legendy Show, která se na jihu Čech pojede už počtrnácté.

Nabitý motoristický víkend na jihu Čech doplní ještě dva mezinárodní podniky v rallye pravidelnosti, během nichž nebude úkolem posádek být co nejrychlejší, naopak o medailistech rozhodne přesné dodržování rychlostního průměru. 10. ČEZ Czech New Energies Rallye je součástí světového poháru elektromobilů nepřetržitě od roku 2016, naopak Rallye Český Krumlov Revival, soutěž určená pro historická vozidla vyrobená do roku 1990, naváže na loňskou premiéru ve FIA Trophy for Historic Regularity Rallies teprve druhým ročníkem. Novinky o všech chystaných akcích v českokrumlovském podzámčí budou průběžně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz.