csen

Šampionát ve virtuální rallye startuje v Českém Krumlově

21. 5. 2020 Pavel Kacerovský eSport

Premiérový ročník eSport Rallye Český Krumlov odpočítává hodiny do startu. Program virtuální soutěže, do které se přihlásilo celkem 375 jezdců z 12 zemí světa, začal ve hře Richard Burns Rally čtvrtečním shakedownem.

Moderní kapitola automobilových soutěží oficiálně začne v pátek 22. května v klubovém domě Autoklubu České republiky, který v reakci na současnou situaci, kdy byly všechny podniky v první polovině roku 2020 odloženy nebo zrušeny, vypsal regulérní šampionát. A právě krumlovská soutěž bude zahajovacím dílem SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally.

Během následujících šesti dnů se do eSport Rallye Český Krumlov zapojí téměř čtyři stovky hráčů, kteří od národní sportovní autority získali mezinárodní e-sport licenci jezdce. Mezi nimi nechybí ani piloti nebo navigátoři skutečných rallye. Fanoušci tak můžou své schopnosti porovnat například s Janem Černým, Petrem Semerádem, Miroslavem Jakešem, Martinem Březíkem, Václavem Dunovským či Brazilcem Gabrielem Moralesem, spolujezdcem účastníka světových a evropských rallye Paola Nobreho.

„Za relativně krátkou dobu se díky úsilí všech zúčastněných stran podařilo připravit a rozjet celý šampionát včetně naší soutěže. Slušně zaplněná startovka nás překvapila a máme z ní velkou radost. Věříme, že si všichni Rallye Český Krumlov ve virtuálním prostředí užijí,“ říká za organizátory jihočeské soutěže Pavel Kacerovský.

Na hráče čeká celkem devět rychlostních zkoušek na pěti úsecích o délce necelých 80 kilometrů. Prologem po vzoru českobudějovického výstaviště bude městská superspeciálka v ulicích francouzského Haguenau, dále se pojedou měřené vložky Oslí – Strýčkovy, polokruhová erzeta Svince a velmi náročné testy Hrádek I. a Sorica.

„Počet přihlášených účastníků nás mile potěšil, jsme rádi, že se v krátké době podařilo do Česka přilákat také spoustu jezdců ze zahraničí. Každopádně na všechny čeká hned zkraje seriálu hodně těžká soutěž s tvrdými podmínkami. Počasí bylo nastaveno podle reálné předpovědi pro jihočeský region na dobu závodu a ta obsahovala snad všechno, jen ne slunečnou jasnou oblohu. Jezdci se tedy mají na co těšit,“ říká Dan Šimek z promotérské skupiny NRC.

Veškeré informace jsou k dispozici na oficiálním webu soutěže www.rallyekrumlov.cz a také na stránkách šampionátu www.onlinerally.cz.